Mobilny punkt poboru krwi pojawił się w Nowym Sączu

2021-11-02 11:17 MR
Autobus RCKiK zaparkował na nowosądeckim Rynku. Tu można oddać krew
Autor: Michał Rejduch Autobus RCKiK zaparkował na nowosądeckim Rynku. Tu można oddać krew

Specjalny autobus, w którym można oddać krew, zaparkował we wtorek na miejskim Rynku. To dlatego, że centrum krwiodawstwa przeprowadza się do tymczasowej siedziby. W mobilnym punkcie krew będzie można oddać także w środę.

RCKiK przeprowadza się w inne miejsce

Pojawienie się mobilnego punktu do oddawania krwi zapowiadaliśmy już kilka dni temu. Pracownicy centrum krwiodawstwa wyprowadzają się z ulicy Kazimierza Wielkiego, gdzie przez ostatnie lata mieszkańcy Sądecczyzny dzielili się krwią. Przeprowadzka potrwa do czwartku, dlatego we wtorek i środę krew będzie można oddawać w mobilnym punkcie.

Zwierzęta tez oddają krew!

2 i 3 listopada nasz oddział będzie już zamknięty. Dlatego, kto w tych dniach będzie miał ochotę oddać krew, może to zrobić we wtorek na Rynku, a w środę na parkingu przy siedzibie Straży Pożarnej przy ulicy Witosa – wyjaśnia Celina Pancerz, kierownik RCKiK w Nowym Sączu.

Sonda
Czy oddawałeś kiedyś krew?

Od czwartku, 4 listopada krew będzie można oddawać w tymczasowej siedzibie Centrum Krwiodawstwa przy ulicy Zakładników 1. To budynek Straży Pożarnej w dzielnicy Biegonice. Pod koniec roku Centrum przeprowadzi się do swojej stałej, nowej siedzimy przy ulicy Kochanowskiego 15.

Źródło: Mobilny punkt poboru krwi pojawił się w Nowym Sączu