Młodzi śpiewacy operowi w Nowym Sączu. Trwa konkurs Sztuki Wokalnej im Ady Sari

2021-08-31 12:00 MR
Przesłuchania uczestników konkursu
Autor: Michał Rejduch Przesłuchania uczestników konkursu

Młodzi śpiewacy operowi zjechali do Nowego Sącza. Do soboty w Małopolskim Centrum Kultury Sokół potrwa Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari. Biorą w nim udział młodzi śpiewacy operowi, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w karierze.

Konkurs już po raz 19 organizuje Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Na przesłuchania przyjadą śpiewacy z całego świata. W tym roku bierze w nim udział ponad 60 wokalistów. Dla wielu z nich udział konkursie, to wielki zaszczyt, dla innych okazja do tego, żeby pokazać się przed międzynarodowym jury, w skład którego wchodzą dyrektorzy oper z kilku europejskich krajów.

Ulica Hoffmanowej w Nowym Sączu po remoncie

W tym roku na konkurs przyjechali do nas uczestnicy z Austrii, Chin, Czech, Finlandii, Izraela i oczywiście z Polski. W tym roku kwalifikacje do konkursu odbyły się online. Jurorzy spośród nadesłanych filmów wybrali kilkadziesiąt najlepszych osób i zaprosili je do Nowego Sącza. Uczestników ocenia międzynarodowe jury pod przewodnictwem Małgorzaty Walewskiej, dyrektor artystycznej konkursu – mówi Lilianna Olech z Sokoła.

Sonda
Czy na polskich stadionach jest bezpiecznie?

Przesłuchań uczestników można posłuchać za darmo w sali głównej MCK Sokół. Odbywają się one dwa razy dziennie między godziną 10 a 13 oraz 15 a 18. Uroczyste wręczenie nagród i konkurs laureatów odbędzie się w sobotę o godzinie 19 w MCK Sokół.

Źródło: Młodzi śpiewacy operowi w Nowym Sączu. Trwa konkurs Sztuki Wokalnej im Ady Sari