Miasto wyremontuje ulicę Grabową. A co z regulacją potoku?

2021-07-21 9:21 MR
Zalana ulica Grabowa
Autor: Michał Rejduch Zalana ulica Grabowa

Duży nieplanowany remont czeka ulicę Grabową w Nowym Sączu. Zapowiedział to podczas spotkania z dziennikarzami prezydent miasta Ludomir Handzel. Niewielką ulicę, równoległą do ul. Witosa w niedziele zalał potok Naściszówka, zrywając z jej części asfalt.

Po niedzielnej ulewie podtopionych zostało kilka domów. Na razie nie wiadomo, ile prace będą kosztować, ale remont, ulicy zdaniem władz miasta jest konieczny. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zaznaczył jednak, ze chodzi tylko i wyłącznie o remont nawierzchni. O regulacji rowów melioracyjnych i koryta potoku na razie nie ma mowy.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Asfalt jest zniszczony, dlatego podejrzewam, że w grę wchodzi wymiana całej nawierzchni razem z podbudową. Będzie to nieplanowany, ale kompleksowy remont ulicy Grabowej. Same cieki wodne są w rękach Wód Polskich. Jeżeli takie decyzje byłyby podjęte i ja jako prezydent dostałym zgodę od właściciela cieków wodnych, podejmowałbym działania dotyczące przebudowy. W tym przypadku jesteśmy związani własnością i przepisami prawa – mówi prezydent Ludomir Handzel.

W niedziele potok Naściszówka zalał kilka domów na ulicy Grabowej, garaże i posesje. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Miasto wyremontuje ulicę Grabową. A co z regulacją potoku?