Matura bez obowiązkowej matematyki? Chce tego grupa nauczycieli z Nowego Sącza

2021-07-06 12:30 MR
matematyka
Autor: www.pixabay.com

Nie chcą matematyki na liście obowiązkowych przedmiotów na maturze. Mowa tu nie o uczniach, ale o nauczycielach. Cześć z nich z Nowego Sącza założyła grupę na portalu społecznościowym, do której dołącza coraz więcej osób. Dlaczego chcą usunąć królową nauk z obowiązkowej matury?

Grupa nauczycieli z Nowego Sącza właśnie ruszyła ze specjalną akcją, która przekonuje, że to uczniowie powinni wybierać czy chcą zdawać matematykę, czy nie. Ich zdaniem nie wszyscy są uzdolnieni matematycznie, podobnie jak nie każdy musi mieć doskonałą wiedzę z historii, geografii, biologii czy innych przedmiotów, które dodatkowo wybiera na maturze. W internecie ruszyła grupa na portalu społecznościowym, która ma zebrać podobnie myślących nauczycieli z całej Polski.

Raport z anteny 6.07, godz.10

Nie chodzi o likwidacje matematyki. Jak najbardziej ona jest potrzebna i obowiązkowa jako przedmiot w szkole, ale nie koniecznie obowiązkowa na maturze. Chcemy, żeby uczniowie mieli większy wybór. Osoby, które chcą zdawać na medycynę, wybierają jako dodatkowy przedmiot ambilogię, chemię. Ci, którzy myślą o kierunkach historycznych piszą maturę z historii, a osoby wybierające się na kierunki techniczne mogłyby wybierać matematykę – uważa Sławomir Szczerkowski, inicjator akcji „Stop obowiązkowej maturze z matematyki”.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

W przyszłości inicjatorzy akcji chcą napisać petycję do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zniesienie matematyki, jako przedmiotu obowiązkowego na maturze. Link do akcji znajdziecie TUTAJ

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Matura bez obowiązkowej matematyki? Chce tego grupa nauczycieli z Nowego Sącza