Małopolska: W szpitalach coraz mniej pacjentów z COVID-19

2021-07-05 10:00 MR
szpital
Autor: www.pixabay.com

Jeszcze miesiąc temu w małopolskich szpitalach przebywało 1208 osób zakażonych koronawirusem, a dziś 48 pacjentów wymaga hospitalizacji. 4 czerwca użycia respiratora wymagało 42 pacjentów z COVID-19. Dziś w takiej sytuacji jest 11 osób. W miniony weekend w kilku miastach Małopolski odbywały się szczepienia w tymczasowych punktach.

Takie punkty ustawiono w kilku miastach Małopolski. Chętni mogli się zaszczepić między innymi w Bieczu, Bochni, ale też w Krakowie jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Co ważne nie trzeba było się zapisywać. Wystarczyło przyjść. W sumie zaszczepiono 1877 osób. Zdaniem władz województwa to właśnie szczepienia przyczyniają się do spadku liczby pacjentów w szpitalach.

Wakacyjny pociąg retro z Nowego Sącza do Chabówki

Czterdziestu ośmiu pacjentów zakażonych koronawirusem przebywa aktualnie w małopolskich szpitalach. To oddech ulgi w porównaniu z tym, z czym mierzyliśmy się miesiąc, dwa miesiące temu i wcześniej. To także najlepszy czas by korzystać z narzędzia, które jest naszą furtką do spotkań z bliskimi czy wyjazdów. Ta przepustka do normalności to szczepienia. Dziękuję wszystkich samorządom, które podczas minionych dwóch dni przygotowały i prowadziły weekendowe punkty szczepień. Odpowiedź społeczeństwa pokazuje, że takie akcje są potrzebne i ważne – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest już ponad milion mieszkańców Małopolski.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Małopolska: W szpitalach coraz mniej pacjentów z COVID-19