Małopolscy policjanci podsumowali okres świąteczny

i

Autor: KWP Kraków Małopolscy policjanci podsumowali okres świąteczny

Małopolscy policjanci podsumowali święta. Było bezpiecznie!

2021-12-27 15:58

W okresie świątecznym na małopolskich drogach pracowało w sumie 1500 policjantów ruchu drogowego. Mundurowi byli nie tylko na tych głównych trasach, ale też na drogach powiatowych czy miejskich ulicach.

Mundurowi sprawdzali między innymi to czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości jazdy, ale też reagowali na nieprawidłowe wyprzedzanie czy jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli sprawdzali też trzeźwość kierowców.

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. W okresie od 23 do 26 grudnia na małopolskich drogach doszło do 9 wypadków, w których 13 osób zostało rannych. Na szczęście ne było ofiar śmiertelnych. Policjanci podczas kontroli namierzyli prawie 50 nietrzeźwych kierujących.

W samym regionie nowosądeckim w okresie od 24 do 26 grudnia na drogach doszło do 18 zdarzeń. Było to 17 kolizji i jeden wypadku, w którym zostały ranne dwie osoby. Funkcjonariusze zatrzymali 5 kierowców prowadzących pojazdy po alkoholu. Rekordzista kierował quadem mając w organizmie ponad 3 promile - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia w Małopolsce doszło do 9 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 10 zostało rannych.

QUIZ. Powiedzenia do zjedzenia. Vol. 2 - uzupełnij słowa i sprawdź się w kulinarnych powiedzonkach!

Pytanie 1 z 29
Być bardzo delikatnym wobec kogoś, to obchodzić się z nim jak z:

Policja jednak nie kończy swoich działań, bo dodatkowych patroli i kontroli na drogach kierowcy muszą się spodziewać do 7 stycznia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Małopolscy policjanci podsumowali święta. Było bezpieczniej niż przed rokiem