Literacki pociąg z Nowego Sącza do Piwnicznej. Przejazd jest darmowy!

2022-05-12 7:51 MR
Dworzec Kolejowy w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Dworzec Kolejowy w Nowym Sączu

Nietypowy pociąg przejedzie przez Sądecczyznę. Będzie można w nim posłuchać koncertu muzycznego oraz poetów, czytających swoje wiersze. W sobotę z Nowego Sącza do Piwnicznej wyruszy pociąg literacki. Z okazji Tygodnia Bibliotek taki przejazd organizują PKP i Sądecka Biblioteka Publiczna.

W sobotę rano warto pojawić się na dworcu PKP w Nowym Sączu

Wypożyczanie książek będą promować na dworcu kolejowym. Mowa o pracownikach Sądeckiej Biblioteki Publicznej z Nowego Sącza, którzy w sobotę zorganizują akcje „Kolej na książkę”. To w ramach Tygodnia Bibliotek, który trwa w całej Polsce. Całość rusza w sobotę, 14 maja o godzinie 9. W planie jest mobilna biblioteka, spotkanie z bohaterami bajek, ale też wycieczka literackim pociągiem do Piwnicznej.

Wyremontowana czytelnia dla dzieci w Sądeckiej Bibliotece

W pociągu czeka nas wspaniały koncert Tomasza Szołdrowskiego, akcja wymiany książek, czy spotkania z postaciami z bajek. Przed godziną 11 dotrzemy do Piwnicznej-Zdój, gdzie odbędzie się spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym Marianem Dziędzielem – mówi Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w:

Piknik czytelnicy na nowosądeckich plantach

Pociąg wyjedzie z Nowego Sącza o godzinie 10:28 z Dworca PKP. Powrót z Piwnicznej planowany jest około godziny 13:20. Akcję Sądecka Biblioteka Publiczna organizuje z okazji trwającego w całej Polsce Tygodnia Bibliotek. W niedziele z tej okazji odbędzie się piknik czytelniczy na nowosądeckich plantach.

Źródło: Literacki pociąg z Nowego Sącza do Piwnicznej. Przejazd jest darmowy!