Lex TVN. Sądeczanie protestowali przed ratuszem [ZDJĘCIA]

2021-08-10 18:35

We wtorek wieczorem w całej Polsce odbyły się protesty w sprawie tzw. "lex TVN". Osób, które wyraziły swój sprzeciw wobec proponowanych zmian, nie zabrakło także w Nowym Sączu. Przed ratuszem zgromadziło się kilkadziesiąt osób.

Podobne protesty odbyły się w innych małopolskich miastach – między innymi w Zakopanem, Myślenicach, Wieliczce, czy Tarnowie. Akcja odbyła się pod hasłem „Wolne media, Wolni ludzie, Wolna Polska” i zorganizował ją Komitet Obrony Demokracji. Przed ratuszem na Rynku w Nowym Sączu protestowało kilkaset osób. Mieli ze sobą transparenty z różnymi hasłami wspierającymi telewizję TVN. W trakcie protestu odczytano także list w obronie stacji, pod którym podpisało się ponad 700 dziennikarzy z różnych redakcji w całym kraju.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Lex TVN to obiegowa nazwa projektu zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Dokument ma w założeniu przeciwdziałać przejęciu przez "dowolne podmioty spoza Unii Europejskiej, w tym podmioty z państw stanowiących istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa" kontroli nad nadawcami telewizyjnymi. Projekt wpłynął w czasie, gdy stacja TVN 24 stara się o przedłużenie koncesji nadawczej. Stacja należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Zdaniem wielu osób, zapisy projektu mają na celu uniemożliwienie przedłużenia koncesji dla TVN 24. Aktualna wygasa 26.09.2021.

Źródło: Lex TVN. Sądeczanie protestowali przed ratuszem [ZDJĘCIA]