Kto ma wolne, a kto pracuje w piątek? Sprawdź zanim pójdziesz do urzędu

2022-01-05 18:02 DR
W piątek wiele urzędów ma wolne.  Nie wszystko załatwimy
Autor: Darek Ryś W piątek wiele urzędów ma wolne. Nie wszystko załatwimy

To nie są dobre wiadomości dla tych, którzy na najbliższy piątek zaplanowali wycieczkę do urzędu. Mogą być problemy. Siódmego stycznia wielu urzędników nie pracuje, bo w tym dniu odbiera wolne za sobotę 1 stycznia.

W Nowym Sączu niczego nie załatwimy na przykład w urzędzie miasta, który w piątek 7 stycznia będzie zamknięty.

Dyżur będzie pełnił Urząd Stanu Cywilnego między godziną 9.00, a 13.00, a także Straż Miejska oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - mówi Jakub Pędzich z biura prasowego urzędu miasta Nowego Sącza.

W piątek 7 stycznia zamknięte będą też biura MPK przy ulicy Wyspiańskiego 22, a także Punkt Obsługi Klienta, który znajduje się w tym biurowcu. Otwarte będą natomiast POK na Dworcu Autobusowym MPK przy Alei Batorego, w Rynku oraz przy ulicy Bulwar Narwiku.

W najbliższy piątek wolne mają też pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. 

W pilnych sprawach zapraszamy na Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Będzie też działać infolinia Polskiego Bonu Turystycznego pod numerem telefony 22 11 22 111 - mówi Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS w Krakowie.

W Piątek wolne dostali też pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz agend zamiejscowych. W tym dniu zamknięte będą też Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Nowym Targu.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40

W piątek 7 stycznie nie pracuje też Biuro Obsługi Klienta Sądeckich Wodociągów przy ulicy Wincentego Pola 22. Do dyspozycji zostaje natomiast platforma e-BOK, która umożliwia załatwianie spraw w sposób zdalny. 

Trochę więcej szczęścia mają natomiast Ci, którzy w piątek chcą odwiedzić starostwo powiatowe w Nowym Sączu. Ten urząd pracuje od godziny 7:30 do 15:30.

Normalnie pracują też wszystkie małopolskie urzędy skarbowe. Tam sprawy można będzie załatwiać od godziny 8.00 do 15.00.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Kto ma wolne, a kto pracuje w piątek? Sprawdź zanim pójdziesz do urzędu