Pierwsza od dwóch lat stacjonarna sesja Rady Miasta Nowego Sącza

i

Autor: Darek Ryś Pierwsza od dwóch lat stacjonarna sesja Rady Miasta Nowego Sącza

Krzysztof Głuc za Iwonę Mularczyk. Spore zmiany w Radzie Miasta Nowego Sącza

2022-05-05 7:22

Są zmiany w radzie miasta Nowego Sącza. Na ostatniej sesji, którą zwołano już stacjonarnie, we wtorek 4 maja, ze swojego stanowiska zrezygnowała przewodnicząca rady Iwona Mularczyk. Wcześniej, bo przed majowym weekendem to samo zrobił jeden z wiceprzewodniczących rady miasta Michał Kądziołka.

Dwa lata Rada Miasta Nowego Sącza spotykała się online

Po długiej przerwie, którą spowodowała pandemia koronawirusa, wrócili do sali obrad w ratuszu. Mowa o radnych miasta Nowego Sącza, którzy po dwóch latach spotkań on-line mogli się zobaczyć już nie przez kamerkę w laptopie, ale na żywo. Sesja zaczęła się od złożenia rezygnacji z funkcji przewodniczącej przez Iwonę Mularczyk.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

To jest funkcja. Ja zostaje radną, tak samo będą wykonywać swój mandat. Będę w dalszym ciągu reprezentować mieszkańców i zadawać trudne pytania. Czy będę siedziała za stołem prezydialnym, czy będę siedziała na sali - nie ma to dla mnie największego znaczenia – powiedziała krótko po złożeniu rezygnacji Iwona Mularczyk.

QUIZ. Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można

Są nowi wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza

Ta sesja do historii przejdzie nie tylko przez to, że była stacjonarna, ale też dlatego, że radni wybrali też nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Przewodniczącym został Krzysztof Głuc, jego zastępcami Krzysztof Ziaja, Tadeusz Gajdosz i Artur Czernecki.

Źródło: Krzysztof Głuc za Iwonę Mularczyk. Spore zmiany w Radzie Miasta Nowego Sącza