Krew znowu polała się w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu

i

Autor: KOSG Nowy Sącz Krew znowu polała się w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Krew znowu polała się w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu

2023-11-21 16:16

To była kolejna, dobra okazja do podzielenia się krwią. Tym razem w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu, który przyłączył się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Nasza Krew - Nasza Ojczyzna.

Akcja Nasza Krew - Nasza Ojczyzna jest akcją ogólnopolską, organizowaną już od 12 lat. Od samego początku przyłącza się do niej także Karpacki Oddział Straży Granicznej, który do oddawania krwi zachęca też inne służby mundurowe z Nowego Sącza i regionu.

Tym razem zgłosiły się 24 osoby. Ostatecznie krew oddało 21 dawców. Dzięki temu do banku krwi trafiło prawie 9,5 litra tego cennego leku.

Posłuchaj organizatorów akcji i mundurowych, którzy krew oddali

Oprócz strażników granicznych krew oddawali też policjanci oraz żołnierze z 114 Batalionu Lekkiej Piechoty, który stacjonuje w Limanowej. Nie zabrakło też mieszkańców Nowego Sącza i regionu.

QUIZ. Kultowy polski serial Czterdziestolatek. Jak dobrze go pamiętacie?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się Stefan, głowny bohater serialu "Czterdziestolatek"?

Warto pamiętać, że w Nowym Sączu krew można oddawać nie tylko przy okazji takich akcji. Na krwiodawców czeka punkt przy ulicy Kochanowskiego 15. Krew można tam oddawać od poniedziałku do piątku między godziną 7, a 12.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Krew znowu polała się w Karpackim Oddziale SG w Nowym Sączu