„Krew wzywa krew” Kolejna udana akcja uczniów z Nowego Sącza. Tym razem w Korzennej!

2023-02-07 17:54 DR
Kolejna udana akcja pod hasłem Krew wzywa krew
Autor: Darek Ryś Kolejna udana akcja pod hasłem "Krew wzywa krew"

Dużym sukcesem zakończyła się akcja pod hasłem „Krew wzywa krew”, którą już po raz kolejny zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych z Nowego Sącza. Tym razem mobilny punkt poboru krwi urządzono w gminie Korzenna.

Tym razem mobilny punkt poboru krwi urządzono w gminie Korzenna. Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu pod hasłem „Zwolnieni z teorii”. Cel jest jeden. To przekonanie jak najwięcej osób do honorowego oddawania krwi.

Do dzielenia się tym cennym lekiem uczniowie budowlanki namawiali nie tylko kolegów i koleżanki ze swojej szkoły, ale też mieszkańców Nowego Sącza, a nawet regionu, bo w tym roku ze swoją akcją wyszli poza granice miasta.

Posłuchaj organizatorów akcji i krwiodawców

Tym razem mobilny punkt, w którym można było oddać krew pojawił się w gminie Korzenna koło Nowego Sącza. Specjalne stanowiska urządzono na tamtejszej hali sportowej. Chętnych do dzielenia się krwią nie brakowało. W sumie zarejestrowało  się  27 osób, a krew oddały 24.

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

W Korzennej można było nie tylko oddać krew, ale też dopisać się do bazy dawców szpiku kostnego i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.  Była to już trzecia akcja pod hasłem „Krew wzywa krew”. Wcześniejsze dwie zorganizowano w Nowym Sączu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: „Krew wzywa krew” Kolejna udana akcja uczniów z Nowego Sącza. Tym razem w Korzennej!