Kręci ich mundur i wojskowa dyscyplina. Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu!

2021-10-23 13:30 DR
Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu

Na ten dzień czekali ponad 2 lata. Chodzi o tradycyjną przysięgę młodych Strzelców na Rynku w Nowym Sączu. Rok temu przez pandemię koronawirusa takiego wydarzenia nie można było zorganizować. W tym roku się udało.

Tym razem na rynku w Nowym Sączu pojawiło się prawie 250 młodych ludzi, którzy zakochali się w mundurze i wojskowej dyscyplinie. Dla jednych to fajna przygoda i okazja do sprawdzenia się, a dla innych rodzinne tradycje. Co ciekawe mundur coraz częściej zakładają nie tylko chłopcy, ale też dziewczyny.

Posłuchaj młodych strzelców i szefa jednostki Sławomira Szczerkowskiego

Tu warto dodać, że Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz w tym roku kończy 30 lat. Wszystko zaczęło się w 1991 dzięki pierwszemu dowódcy Januszowi Szczerkowskiemu, który postanowił utworzyć Sądecki oddział tej organizacji. Na początku Jednostka składała się z 2 strzelców, ale chętnych cały czas przybywało. Po miesiącu jednostka liczyła już 40 członków, a dwa miesiące później prawie 100 osób. W kolejnych latach mundurowych cały czas przybywało. Dziś młodych strzelców jest blisko pół tysiąca.

Strzelcy z Nowego Sącza chętnie pomagają też mieszkańcom miasta i regionu w różnych sytuacjach kryzysowych, a także w codziennym życiu. Strzelcy mocno angażowali się między innymi w działania przeciwpowodziowe, a ostatnio także w walkę z pandemią koronawirusa.

Jednostka na swoim koncie ma też sporo sukcesów w licznych zawodach zarówno lokalnych, wojewódzkich, ale też krajowych. Takich jak na przykład Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kręci ich mundur i wojskowa dyscyplina. Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu!