Kradł i niszczył budynki. Usłyszał prawie 40 zarzutów

2021-07-05 16:10 DR
Złodziej-pseudograficiarz usłyszał blisko 40 zarzutów
Autor: KMP Nowy Sącz Złodziej-pseudograficiarz usłyszał blisko 40 zarzutów

Prawie 40 zarzutów usłyszał młody mieszkaniec Nowego Sącza, któremu policjanci najpierw udowodnili kradzież, a teraz także niszczenie ścian sprayem. Cala historia zaczyna się kilka miesięcy temu.

W Sylwestra, a potem 4 i 5 stycznia tego roku dwaj młodzi mieszkańcy Nowego Sącza wykorzystali nieuwagę ekspedientów w trzech sklepach i zabrali puszki z pieniędzmi, które były przeznaczone dla jednej z fundacji. Łącznie ukradli ponad 3 tysiące złotych.

Złodziei szybko wtedy namierzono i zatrzymano. Jak się później okazało, jeden z nich na swoim koncie ma jeszcze inne grzechy, bo policjanci udowodnili mu popełnienie kolejnych 36 przestępstw.

18-latek pod koniec ubiegłego roku uszkodził kilkanaście elewacji budynków w centrum Nowego Sącza poprzez namalowanie na ich farbą w sprayu swojego tagu, czyli graficiarskiego podpisu. W sumie młody mężczyzna usłyszał 36 zarzutów uszkodzenia mienia - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, ale dla 18-latka kara może być wyższa, bo przestępstwa popełnił w krótkich odstępach czasu.

Właściciele pomalowanych sprayem nieruchomości oszacowali swoje straty na blisko 58 tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy spodziewasz się czwartej fali zachorowań na COVID-19?
Źródło: Kradł i niszczył budynki. Usłyszał prawie 40 zarzutów