Kopuła pokryta miedzią na wieży Bazyliki św. Małgorzaty robi wrażenie! Zobacz zdjęcia

2021-08-27 8:31

Jedna wieża już prawie gotowa, za niedługo prace przeniosą się na drugą. Cały czas trwają prace na zewnątrz bazyliki Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Na jednej z wieży można podziwiać już miedziany dach. Sama elewacja powoli zyskuje inny kolor.

Prace trwają zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Do tej pory udało się odnowić dach nad prezbiterium, a także elewacje części głównej Bazyliki. Zabytkowy budynek powoli zyskuje nowy wygląd. Obecnie ekipy remontowe pracują na jednej z wież. Już widać jej kopułę, która została pokryta miedzią. Jesienią prace przeniosą się na drugą wieżę.

Biblioteka pod chmurką

Już od samej góry powoli są ściągane rusztowania, w zależności od tego, na jakim etapie kopuła jest obłożona blachą miedzianą. Już odsłonił się krzyż, a także kula, w której jest schowana kapsuła czasu. Jednocześnie jest odnawiana elewacja tej wieży. Odnowiona jest cegła i kamień, braki są uzupełniane — mówi proboszcz parafii św. Małgorzaty, ksiądz Jerzy Jurkiewicz.

Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko grypie?

Poza tym, że prace trwają na zewnątrz, to sporo dzieje się także w środku. Część kościoła wewnątrz została już pomalowana, w remoncie jest też ołtarz główny.  Remont całej Bazyliki ma kosztować 4 miliony złotych. Większość pieniędzy udało się zdobyć z Unii Europejskiej. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

Źródło: Kopuła pokryta miedzią na wieży Bazyliki św. Małgorzaty robi wrażenie! Zobacz zdjęcia