Jest zgoda na budowę obwodnicy Chełmca.  Dzięki temu zmniejszą się korki w centrum miejscowości

i

Autor: Dariusz Ryś Jest zgoda na budowę obwodnicy Chełmca. Dzięki temu zmniejszą się korki w centrum miejscowości

Koniec korków w centrum Chełmca. Jest zgoda na budowę obwodnicy. Kiedy ruszą prace?

2021-08-03 14:01

Jest zgoda na budowę obwodnicy Chełmca. To krótki, ale bardzo ważny odcinek, który połączy dwie drogi krajowe oraz zachodnią obwodnicę Nowego Sącza. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to konkretne prace w terenie ruszą już jesienią.

W tym tygodniu dowiemy się też kto i za ile nową drogę chce budować. Na 6 sierpnia GDDKiA zaplanowała otwarcie ofert w przetargu, który na takie prace ogłoszono w maju. Jeżeli przetarg uda się rozstrzygnąć szybko, to wykonawca plac budowy przejmie jeszcze przed zimą.

Jest to ważne zarówno dla mieszkańców tej miejscowości, jak i Nowego Sącza oraz okolic. Wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta to wyczekiwany oddech ulgi, ale także poprawa bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu w tym rejonie - mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Posłuchaj wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz zastępcy dyrektora GDDKiA w Krakowie Roberta Jakubiaka

Firma, która wygra przetarg będzie musiała między innymi wybudować około 1,5 kilometrowy odcinek drogi razem z obiektami inżynierskimi. Będą to dwa mosty i dwa wiadukty. Wykonawca będzie też musiał przebudować wloty do dwóch rond, a także zbudować chodniki oraz ekrany akustyczne.

Obwodnica Chełmca będzie się zaczynać na rondzie na drodze krajowej numer 28. Później trasa pójdzie w kierunku północnej obwodnicy Nowego Sącza, gdzie połączy się z nowym mostem na Dunajcu. Dzięki temu będzie można ominąć ruchliwe skrzyżowanie ze światłami w centrum Chełmca - mówi Robert Jakubiak zastępca dyrektora w krakowskim oddziale GDDKiA.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste

Nowa obwodnica ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych, przejąć ruch tranzytowy z dotychczasowej drogi krajowej numer 28 oraz uzupełnić obwodnicę Nowego Sącza, łącząc wybudowane odcinki obwodnicy północnej oraz nowej drogi powiatowej w kierunku Starego Sącza. Finał prac planuje się do 2023.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Koniec korków w centrum Chełmca. Jest zgoda na budowę obwodnicy. Kiedy ruszą prace?