Koniec darmowego parkania pod zamkiem. Kierowcy narzekają. Miasto się tłumaczy

2021-06-10 18:28 DR
Koniec darmowego parkania pod zamkiem.  Kierowcy narzekają. Miasto się tłumaczy
Autor: Dariusz Ryś Koniec darmowego parkania pod zamkiem. Kierowcy narzekają. Miasto się tłumaczy

To nie są dobre wiadomości dla kierowców, którzy przyjeżdżaj do Nowego Sącza. Nie można już zostawiać samochodów na parkingu w okolicach zamku.

To duże utrudnienie, bo parking był darmowy. Teraz trzeba szukać innego miejsca. A to już takie łatwe nie jest. Mówią kierowcy, których zaskoczył zakaz wjazdu i donice, którymi zagrodzono drogę.

Miejski Zarząd Dróg tłumaczy, że parking zamknięto z kilku powodów. Głównie jednak chodzi o bezpieczeństwo samych kierowców.

Pojazdy, które dotychczas parkowały pod zamkiem, w bardzo wielu przypadkach wykonywały to łamiąc przepisy ruchu drogowego, nie stosując się do istniejącego oznakowania, czym stwarzano zagrożenie w ruchu drogowym - tłumaczy Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta Noweg Sącza.

Posłuchaj kierowców i Jakuba Pędzicha z Urzędu Miasta

Urzędnicy przypominają, że na kierowców w centrum miasta czeka duży parking Pod Panoramą”, który odnowiono 2 lata temu.

Parking "Pod Panoramą" również jest zlokalizowany w centrum, więc spacerowicze mogą z centrum przejść do ruin zamku. Zostało również wykonane połączenie tego parkingu ze ścieżką rowerową - dodaje Jakub Pędzich.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

Parking „Pod Panoramą” jest co prawda płatny, ale posiadacze Karty Nowosądeczanina mogą parkować tam za darmo przez 90 minut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Koniec darmowego parkowania pod zamkiem. Kierowcy narzekają. Miasto się tłumaczy