Koniec lodowiska na Starej Sandecji. Na łyżwach już tam nie pojeździnmy

i

Autor: Darek Ryś Koniec lodowiska na Starej Sandecji. Na łyżwach już tam nie pojeździnmy

Kończy się sezon na łyżwy w Nowym Sączu. Lodowisko na Starej Sandecji już zamknięte!

2022-02-14 18:00

Gruba lodowa tafla przegrała z wiosennym ociepleniem. To już koniec sztucznej ślizgawki na Starej Sandecji w Nowym Sączu. Ostatni raz w tym sezonie na to lodowisko można było wybrać się w minioną niedzielę. Od poniedziałku lodowa tafla powoli jest rozmrażana.

Ślizgawka przy Alejach Wolności przegrała nie tylko z pogodą, ale też ze swoim największym konkurentem. Czyli krytym lodowiskiem, które od grudnia działa przy ulicy Nadbrzeżnej. Warto jednak się pospieszyć, bo także ta ślizgawka powoli przygotowuje się do zakończenia sezonu.

Lodowisko przy ulicy Nadbrzeżnej będzie działać do końca lutego, może do połowy marca. Pod warunkiem, że będą chętni, bo widzimy, że grudzień i styczeń to miesiące, w których zainteresowanie łyżwami było największe. Teraz jest już trochę mniejsze - mówi Marcin Rojna szef MOSiR Nowy Sącz.

Mówi Marcin Rojna szef MOSiR Nowy Sącz

Kryte lodowisko przy ulicy Nadbrzeżnej ruszyło tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Od samego początku cieszyło się gigantycznym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu.

Tylko w styczniu na tafle krytej ślizgawki weszło około 17 tysięcy osób. W tym samym czasie z lodowiska przy Alejach Wolności skorzystało około 2,5 tysiąca łyżwiarzy.

Problemy z oddychaniem - czy masz te objawy?

Pytanie 1 z 9
Czy masz wyraźnie spowolniony oddech?

Wiosną i latem kryte lodowisko przy ulicy Nadbrzeżnej raczej nie będzie stało puste, bo obiekt będzie zamieniony na boisko sportowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Kończy się sezon na łyżwy w Nowym Sączu. Lodowisko na Starej Sandecji już zamknięte!