Kończy się remont trasy Grybów – Krużlowa Wyżna [ZDJĘCIA]

2021-08-19 16:11

Remont drogi powiatowej Grybów: ul. Węgierska, ul. Jakubowskiego - Krużlowa Niżna wraz z remontem skrzyżowania z drogą powiatową Ptaszkowa - Wojnarowa w miejscowościach: Grybów, Siołkowa, Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna powoli dobiega końca. Niebawem kierowcy pojadą nową drogą.

To jedna z większych inwestycji prowadzonych przez powiat nowosądecki na terenie ziemi grybowskiej. Remont trasy to koszt ponad cztery miliony złotych. Część pieniędzy powiat nowosądecki dał z własnej kasy, ponad dwa miliony złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W sumie remontu doczekał się blisko pięciokilometrowy odcinek trasy powiatowej Grybów - Krużlowa Wyżna. Oprócz nowego asfaltu zostały już wybudowane chodniki i pobocza.

Biblioteka pod chmurką

Niebawem kierowcy będą mogli bez utrudnień jeździć po nowej nawierzchni, a piesi będą bezpiecznie poruszać się po chodnikach — mówi Antoni Poręba, przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego. – To bardzo ważna inwestycja, która na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.

Tu warto dodać, że w poprzednich latach, droga ta została wyremontowana na dwóch odcinkach. Dzięki tegorocznym robotom fragmenty zostały połączone i cała droga zyskała nową nawierzchnię.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Kończy się remont trasy Grybów – Krużlowa Wyżna [ZDJĘCIA]