Kolejne nowoczesne pociągi wyjadą na małopolskie tory

i

Autor: Darek Ryś Kolejne nowoczesne pociągi wyjadą na małopolskie tory

Kolejna dostawa nowych pociągów dla Małopolski. Tym razem wyjechały z Nowego Sącza

2021-12-09 17:19

Coraz nowocześniejsze i wygodniejsze pociągi wożą podróżnych po Małopolsce. Tylko w tym roku samorząd naszego województwa kupił aż 13 takich składów. Dziewięć z nich zaprojektowano i wyprodukowano w Nowym Sączu.

Ostatnie dwa z dziewięciu pojazdów, które samorząd województwa małopolskiego zamówił w Nowym Sączu z fabryki wyjechały w czwartek, 9 grudnia.

Rok 2021 ze względu na realizowane inwestycje, to w naszym regionie zdecydowanie rok kolei. Zakupiliśmy 13 nowoczesnych pojazdów, które systematycznie zasilały tabor Kolei Małopolskich oraz spółki POLREGIO - mówi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

W sumie w ostatnich latach samorząd województwa małopolskiego u sądeckiego producenta kupił już 28 pociągów.

Posłuchaj szefów kolejowych spółek. Mówią Andrzej Siemiński i Tomasz Warchoł

Oprócz dziewięciu pociągów kupionych w Nowym Sączu, latem do małopolski przyjechały też 4 nowoczesne składy, które wyprodukowano w fabryce w Bydgoszczy. Na teraz do samorządu województwa ma ponad 40 nowoczesnych pociągów.

Nowe pociągi mogą jeździć z prędkością do 160 kilometrów na godzinę. Pojazdy są wyposażone między innymi w klimatyzację, WiFi, miejsca na rowery oraz większe bagaże. Składy są też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi czy kobiet w ciąży.

Święta Wojna - jak dobrze znasz serial?

Pytanie 1 z 7
W serialu ulica Korfantego 13/6, w rzeczywistości to ulica:

Nowe pociągi kursują na trasach, które obsługuje dwóch kolejowych przewoźników. To Koleje Małopolskie oraz spółka POLREGIO. To między innymi połączenia z Krakowa do Tarnowa, Nowego Sącza, Muszyny czy Krynicy.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Kolejna dostawa nowych pociągów dla Małopolski. Tym razem wyjechały z Nowego Sącza