Kolejną atrakcję turystyczną ma regionu. To nowa wieża widokowa. Zobacz gdzie powstała

2021-06-21 16:32 DR
Nowa wieża widokowa powstała w regionie sądeckim
Autor: UG Łącko Nowa wieża widokowa powstała w regionie sądeckim

Kolejna wieża widokowa powstała w regionie sądeckim. Tym razem na ternie gminy Łącko. Budowa obiektu powoli kończy się na szczycie Góry Modyń w miejscowości Wola Kosnowa.

Budowa wieży kosztuje ponad 700 tysięcy złotych. Oprócz gminy Łącko do prac dołożyły się też gminy Kamienica oraz Łukowica z powiatu limanowskiego.

Myślę, że widoki będą piękne. Z jednej strony zobaczymy Beskid Wyspowy, z drugiej Sądecki, a z trzeciej Gorce. Fajny temat, który będzie przyciągał turystów. Wieże, które już są w naszym regionie pokazują, że takie atrakcje są potrzebne - mówi wójt Łącka Jan Dziedzina.

Posłuchaj Jana Dziedziny wójta gminy Łącko

Drewniana wieża jest już gotowa. Na miejscu trwają ostanie prace porządkowe i wykończeniowe. Konstrukcja ma 24 metry wysokości. Na szczyt wejdziemy jeszcze w te wakacje.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Modyń to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego. Ma dwa wierzchołki o wysokości 1028,5 metrów i 1026,5 metra. Na górę prowadzi kilka tras. Z tarasu wieży zobaczymy między innymi Beskid Sądecki, Gorce czy Tatry.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Kolejną atrakcję turystyczną ma region. To nowa wieża widokowa. Zobacz gdzie powstała