Ogród żywiołów powstaje w Krynicy Zdroju

i

Autor: Piotr Ryba Ogród żywiołów powstaje w Krynicy Zdroju

Kolejna atrakcja turystyczna rośnie w Krynicy Zdroju. To Ogród Żywiołów. Kiedy otwarcie ?

2021-11-23 16:10

Nowa atrakcja dla turystów i mieszkańców powstaje w Krynicy Zdroju. Będzie to Ogród Żywiołów. W ciekawy i prosty sposób będzie można tam poznać i zrozumieć prawa fizyki.

Park powstaje na zboczach Góry Parkowej. Prace budowlane mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Natomiast otwarcie ogrodów żywiołów zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych zobaczymy tam siły czterech żywiołów. Wody, ognia, powietrza i ziemi.

Prace na Ogrodach Żywiołów powoli zmierzają do finału. W ciągu dwóch tygodni pojawią się lampy, utwardzenie alejek spacerowych, a od strony ulicy Źródlanej ukończone zostaną kieszenie parkingowe oraz nawierzchnia asfaltowa. Urządzenia pokazujące prawa fizyki są już częściowo zamontowane, trwa też krycie dachu "kuźni". Prawie gotowy jest też taras widokowy.

Mówi Piotr Ryba burmistrz Krynicy Zdroju

W ogrodach żywiołów na Górze Parkowej będzie można też zobaczyć miniatury najpiękniejszych i najbardziej znanych w Krynicy - Zdroju budynków, które będą ustawione na specjalnych postumentach.

To nie chińszczyzna, to Młodzieżowe Słowa Roku! Sprawdź, czy krzykniesz "essa", czy raczej jesteś boomerem

Pytanie 1 z 11
Na rozgrzewkę coś łatwego: Kiedy pakujemy się do śpiulkolotu?

Ogród Żywiołów będzie miał około 5 hektarów powierzchni. Budowa kosztuje 5 milionów złotych.  Wiosną przyszłego roku mieszkańcy Krynicy i turyści zobaczą też nowy wygląd miejskiego deptaka, który także jest w remoncie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kolejna atrakcja turystyczna rośnie w Krynicy Zdroju. To Ogród Żywiołów. Kiedy otwarcie ?