Ogród Żywiołów powstał w Krynicy Zdroju

i

Autor: UM Krynica Zdrój Ogród Żywiołów powstał w Krynicy Zdroju

Kolejna atrakcja turystyczna pojawiła się na mapie Krynicy Zdroju. Ogród Żywiołów już gotowy!

2022-02-22 16:10

Nowa atrakcja będzie czekać turystów i mieszkańców w Krynicy Zdroju. To Ogród Żywiołów. będzie to magiczne miejsce, w którym w ciekawy i prosty sposób starsi i młodsi będą mogli poznawać prawa natury.

Park powstał na zboczach Góry Parkowej. Główne roboty budowlane już się zakończyły. Teraz trwają tam jeszcze tylko prace wykończeniowe. Otwarcie ogrodów żywiołów zaplanowano już na wiosnę. W rolach głównych zobaczymy tam siły czterech żywiołów. Wody, ognia, powietrza i ziemi.

Na Górze Parkowej mamy nowe alejki spacerowe, leżaki, ławeczki, taras widokowy, ale też inne elementy oraz atrakcje edukacyjne. Przygotowaliśmy też sto miejsc postojowych od strony ulicy Źródlanej. Już na wiosnę zaprosimy tam mieszkańców i turystów - mówi burmistrz Krynicy Zdroju Piotr Ryba.

Posłuchaj burmistrza Krynicy Zdroju Piotra Ryby

Ogród żywiołów będzie miał około 5 hektarów powierzchni. Budowa kosztuje 5 milionów złotych. Na tym jednak nie koniec, bo w kolejnych latach ogród będzie rozbudowany. W sumie ma liczyć około 13 hektarów.

QUIZ. Najsłynniejsze nagrody na świecie. Wiesz, kto ciągle o nich marzy? Pochwały od nas za 8/10

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Eurowizji nigdy nie wygrał reprezentant...

Ogród żywiołów to nie jedyna nowa atrakcja, jak w tym roku będzie czekać na turystów w Krynicy Zdroju. Wiosną i latem zobaczymy też nowy wygląd krynickiego deptaka, który także doczekał się remontu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Kolejna atrakcja pojawiła się na mapie Krynicy Zdroju. Ogród Żywiołów już prawie gotowy!