Kierowcy noga z gazu. Mamy nowy fotoradar w regionie!

2021-07-08 16:15 DR
Nowy fotoradar zamontowano w Naściszowej koło Nowego Sącza
Autor: ITD Nowy fotoradar zamontowano w Naściszowej koło Nowego Sącza

Do nowego fotoradaru będą musieli przyzwyczaić się kierowcy z naszego regionu. Takie urządzenie pojawiło się w Naściszowej na powiatowej drodze, która z Nowego Sącza prowadzi w kierunku gminy Korzenna.

Fotoradar w Naściszowej co prawda jeszcze nie działa, ale trzeba się spodziewać, że już wkrótce będzie włączony do sieci Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym i zacznie robić zdjęcia piratom drogowym.

Fotoradar w Naściszowej jest jednym z 26 urządzeń, których uruchomienie zaplanowano w ramach rozbudowy systemu fotoradarowego Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Lokalizację wybrano po analizach, jakie przeprowadził Instytut Transportu Samochodowego. ITS opracował wykaz szczególnie niebezpiecznych miejsc, gdzie takie urządzenia powinny pojawić się w pierwszej kolejności. W Naściszowej często dochodziło do wypadków i kolizji, których przyczyną była właśnie nadmierna prędkość - mówi Monika Niżniak rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Mówi Monika Niżniak rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Na razie fotoradar w Naściszowej nie działa, bo trwają prace związane z podłączeniem urządzenia do prądu. Kiedy urządzenie ruszy tego ITD nie podaje.

W miejscu, gdzie stanął radar obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 kilometrów na godzinę. Do tej pory wielu kierowców to ograniczenie ignorowało i jechało szybciej.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym jest komórką podległą Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowego. CANARD dzięki automatycznej rejestracji wykroczeń, ujawnia naruszenia przepisów w zakresie przekraczania przez kierowców ustalonych limitów prędkości oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Łącznie w systemie funkcjonuje 400 fotoradarów, 29 mobilnych urządzeń rejestrujących, 29 urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości oraz urządzenia rejestrujące wjazd na czerwonym świetle, które są na 20 skrzyżowaniach w Polsce.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Kierowcy noga z gazu. Mamy nowy fotoradar w regionie!