Kolejne drogi powiatowe w Piwnicznej Zdroju po remoncie

i

Autor: Starostwo powiatowe w Nowym Sączu Kolejne drogi powiatowe w Piwnicznej Zdroju po remoncie

Kierowcy dostali wygodny asfalt, a piesi bezpieczne chodniki. Duże zmiany w Piwnicznej

2021-11-15 16:10

Coraz wygodniej i bezpieczniej jeździ się po drogach w Piwnicznej Zdroju. To dzięki remontom, które wykonano tam w ostatnim czasie. Dużo zmieniło się zarówno na drogach gminnych, ale też tych powiatowych.

Tylko w tym roku na remonty dróg, którymi w gminie Piwniczna Zdrój zarządza Powiatowy Zarząd Dróg z Nowego Sącza wydano prawie 3 miliony złotych. Remontowano nie tylko drogi, ale też chodniki, przepusty i mosty.

Największe zmiany turyści i mieszkańcy Piwnicznej mogą zobaczyć na ulicy Szczawnickiej, gdzie zmodernizowaliśmy ponad kilometr drogi razem z mostem oraz dwoma przepustami. Tam prace kosztowały prawie półtora miliona złotych. Powoli kończy się też remont na innej powiatowej trasie w Piwnicznej Zdroju, czyli na odcinku Piwniczna – Łomnica. Tam do remontu wybrano prawie kilometrowy odcinek - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Na wspomnianym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia bitumiczna jezdni, a zniszczone i połamane płyty na chodniku zostaną zastąpione kostką brukową. Prace mają się zakończyć jeszcze w listopadzie tego roku i będą kosztować ponad milion złotych.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kierowcy dostali wygodny asfalt, a piesi bezpieczne chodniki. Duże zmiany w Piwnicznej