Znak drogowy

i

Autor: Darek Ryś

Kierowcy! Będą utrudniania. Starowiejska i Nawojowska w Nowym Sączu idą do remontu

2021-11-15 8:02

Kolejne ulice w Nowym Sączu doczekają się remontu. Już we wtorek rozpoczną się prace na ul. Starowiejskiej. Dużo poważniejszy remont czeka ulicę Nawojowską. Prace mają ruszyć w najbliższych dniach.

Kolejne ulice będą zamknięte

Na kolejne duże drogowe remonty muszą się przygotować kierowcy Nowego Sącza. We wtorek zaczyna się przebudowa części ulicy Starowiejskiej. Drogowcy zabiorą się za około 200-metrowy odcinek między ulicami Świętej Heleny a Klonową. Na tym jednak nie koniec. Również we wtorek, 16 listopada ma się też zacząć remont ulicy Nawojowskiej. Tu prace będą dużo poważniejsze i potrwają nawet trzy lata.

Pociąg wolności pojechał z Nowego Sącza do Chabówki

To potężne zadanie, ponieważ to jest ponad trzykilometrowy odcinek. Nie zależy mi tylko na wymianie asfaltu, ale będzie to pełna modernizacja. Powstanie ścieżka rowerowa, nowe chodniki, przejścia dla pieszych. Prace będą prowadzone w kilku etapach – wyjaśnia prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sonda
Czy na polskich ulicach czujesz się bezpiecznie?

Na remonty ulic pójdą duże pieniądze

Na początek na ulicy Nawojowskiej drogowcy pojawią się na odcinku pomiędzy ulicą Limanowskiego i Kolejową. Ten odcinek ma być zamknięty od wtorku, 16 listopada.   Prace na całej ulicy Nawojowskiej mają kosztować 26 milionów złotych. Nieco mniej będzie kosztował remont ulicy Starowiejskiej – 2 miliony złotych. Tu warto dodać, że w Nowym Sączu trwają też remonty innych ulic. Prace odbywają się na Młyńskiej, Racławickiej i Młodzieżowej oraz jednej nitce Alei Piłsudskiego.

Źródło: Kierowcy! Będą utrudniania. Starowiejska i Nawojowska w Nowym Sączu idą do remontu