Kiedyś słynny w całym kraju, dziś wyłączony. Co się dzieje z ekranem dotykowym w CIT?

2021-12-23 14:00 MR
Monitor dotykowy na szybie CIT jest od kilku miesięcy wyłączony
Autor: Michał Rejduch Monitor dotykowy na szybie CIT od kilku miesięcy jest wyłączony

Można było na nim szybko znaleźć informacje o wystawach, ciekawych wydarzeniach w mieście czy imprezach. Mowa o ekranie dotykowym, który znajduje się na jednej z szyb Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu. Dlaczego nie działa?

Pewien film rozsławił monitor dotykowy CIT z Nowego Sącza na całą Polskę

Ekran zamontowano w wakacje 2019 roku na szybie Centrum Informacji Turystycznej od ul. Jagiellońskiej. Kilka dni po jego uruchomieniu było o nim głośno w całej Polsce, bo ktoś w środku nocy włączył na nim film pornograficzny. Urządzenie nie posiadało wtedy odpowiednich zabezpieczeń chroniących przed wejściem na takie strony. Ekran wyłączono. Po tym incydencie system został zabezpieczony i monitor znowu działał. Od pewnego czasu jest jednak wyłączony. Jaka jest tego przyczyna?

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Ekran jest sprawny w stu procentach, ale wyłączony ze względu na pandemię koronawirusa. Jest to monitor dotykowy i takie też są zalecenia, żeby go nie uruchamiać. Nie jesteśmy w stanie na bieżąco, po każdej osobie, która skorzysta z ekranu dezynfekować go – wyjaśnia Tomasz Baliczek z Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

Co dalej z ekranem?

Zanim zaczęła się pandemia, monitor zamontowany na szybie Centrum Informacji Turystycznej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nie tylko mieszkańców miasta, ale też turystów, którzy wyszukiwali na nim różne informacje. Kiedy z powrotem będzie uruchomiony, tego na razie nie wiadomo.

Źródło: Kiedyś słynny w całym kraju, dziś wyłączony. Co się dzieje z ekranem dotykowym w CIT?