Kiedy ruszy remont ul. Młodzieżowej? Do wycięcia jest kilkanaście drzew

2021-07-08 10:16 MR
Kasztanowce do wycięcia na ul. Młodzieżowej
Autor: Michał Rejduch Kasztanowce do wycięcia na ul. Młodzieżowej

Ta ulica w Nowym Sączu na remont czeka już od bardzo dawna. Mowa o ulicy Młodzieżowej, bocznej od Paderewskiego. Jej część przylegająca do garaży jest w fatalnym stanie i w zasadzie odkąd powstała, nie była remontowana. Teraz jest na to szansa, ale miasto musi dostać jedną ważną decyzję.

Remont ulicy Młodzieżowej w Nowym Sączu ruszy wtedy, kiedy miasto dostanie pozwolenie na wycinkę drzew. Pod topór pójdzie 13 kasztanowców, które rosną wzdłuż chodnika przy Młodzieżowej. Miasto czeka na zgodę Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, który ma dać zielone światło do wycinki.

Ulica Młodzieżowa w Nowym Sączu zostanie wyremontowana

Jest niestety kolizja inwestycji z tymi słynnymi kasztanowcami. Jako urzędnicy walczymy o każde drzewo, ale też musimy brać pod uwagę wolę mieszkańców, którzy chcą, żeby ta droga była wyremontowana. Mieszkańcy chcą, żeby był tam bezpieczny chodnik. Kwestia jest tego, że ktoś te kasztanowce wiele lat temu posadził tam kompletnie bez głowy – komentuje sprawę Grzegorz Tabasz, dyrektor wydziału środowiska w nowosądeckim ratuszu.

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

Miasto złożyło już odpowiednie pisma w Zespole Parków Krajobrazowych i czeka na decyzję w sprawie wycięcia. Bez tego remontu nie uda się rozpocząć. Remontu nie mogą się doczekać za to mieszkańcy ul. Młodzieżowej. Wycięcia kasztanowców raczej nie będą żałować…

POSŁUCHAJ: Co mieszkańcy ul. Młodzieżowej myślą o wycięciu drzew

Na razie nie wiadomo kiedy będzie decyzja dotycząca wycinki drzew. Pewne jest, że od kilku miesięcy wstrzymuje ona remont ul. Młodzieżowej. Ruszyły za to prace na sąsiadującej z nią ul. Racławickiej.

Ulica Młodzieżowa
Autor: Michał Rejduch Ulica Młodzieżowa na remont czeka od dawna

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kiedy ruszy remont ul. Młodzieżowej? Do wycięcia jest kilkanaście drzew