Kiedy koniec remontów na Kocich Plantach. Na razie to cały czas plac budowy!

2021-08-12 16:30 DR
Trwa przebudowa Kocich Plant. Kiedy prace się zakończą?
Autor: Darek Ryś Trwa przebudowa Kocich Plant. Kiedy prace się zakończą?

Dłużej niż planowano mieszkańcy Nowego Sącza poczekają na nowe Kocie Planty. Prace się przedłużyły głównie przez pogodę, która w lipcu mocno utrudniała roboty. Przez padający deszcz nie można było wykonywać na przykład niektórych prac ziemnych.

Remont zielonego terenu w rejonie skrzyżowania ulicy Grodzkiej, Jagiellońskiej i Kunegundy miał się zakończyć w lipcu. Teraz jest nowy termin. To końcówka sierpnia, a najpóźniej początek września. Mimo, że nadal jest to jeszcze plac budowy, to władze miasta zapewniają, że koniec prac już widać.

Warto poczekać, bo to miejsce zmieni się nie do poznania. Kocie Planty zamienią się w coś w rodzaju parku kieszonkowego, jak to się teraz nazywa. Wytrzymajmy jeszcze chwilę i będzie dobrze - zapewnia wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.

Posłuchaj Artura Bochenka wiceprezydenta Nowego Sącza

Na Kocich Plantach w Nowym Sączu powstanie między innymi nowy taras widokowy, ścieżka edukacyjno - przyrodnicza, mini ścianka wspinaczkowa, oczko wodne, a także zjeżdżalnia. Całość kosztuje prawie półtora miliona złotych.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kiedy koniec remontów na Kocich Plantach. Na razie to cały czas plac budowy!