Już jest pumptrack, skatepark, a to nie koniec. Co jeszcze nad Dunajcem zbuduje Łącko?

2021-12-14 16:13 DR
Kolejnym miejscem do rekreacji i wypoczynku może pochwalić się gmina Łącko
Autor: UG Łącko Kolejnym miejscem do rekreacji i wypoczynku może pochwalić się gmina Łącko

Kolejnym miejscem do rekreacji i wypoczynku może pochwalić się gmina Łącko. Na mieszkańców czeka już nowoczesny skatepark. Będzie można tam jeździć na deskorolkach, rolkach, hulajnogach czy rowerach BMX.

Skatepark w Łącku ma ponad 600 metrów powierzchni, na której zamontowano też przeróżne przeszkody i metalowe elementy, które uatrakcyjniają korzystanie z parku. Skatepark urządzono nad rzeką Dunajec, gdzie jest już pumptrack, którego budowa także zakończyła się niedawno.

Budowa skateparku w Łącku kosztowała prawie 400 tysięcy złotych. Prawie 125 tysięcy złotych gmina dostała jednak z programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa”.

Na tym jednak nie koniec, bo obok gmina chce wybudować nowy plac zabaw, w którym znajdą się różne siatki do wspinaczki, mostki, hamaki, drabinki czy zjeżdżalnia linowa. Gmina złożyła już wniosek o dotację do Lokalnej Grupy Działania „BRAMA BESKIDU”, Jeżeli się uda, to strefa wspinaczkowa będzie gotowa już na sezon wakacyjny 2022 roku.

Co wiesz o Eurowizji Junior? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 12
W którym roku Polska zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Już jest pumptrack, skatepark, a to nie koniec. Co jeszcze nad Dunajcem zbuduje Łącko?