Już jest pumptrack, skatepark, a to nie koniec. Co jeszcze nad Dunajcem zbuduje Łącko?

2021-12-13 16:12 DR
Kolejne miejsce do rekreacji powstało w Łącku
Autor: UG Łącko Kolejne miejsce do rekreacji powstało w Łącku

Kolejnym miejscem do rekreacji i wypoczynku może pochwalić się gmina Łącko. Na mieszkańców czeka już nowoczesny skatepark. Będzie można tam jeździć na deskorolkach, rolkach, hulajnogach czy rowerach BMX.

Skatepark urządzono nad rzeką Dunajec. Ma ponad 600 metrów powierzchni, na której zamontowano też przeróżne przeszkody i metalowe elementy, które uatrakcyjniają korzystanie z parku.

Budowa skateparku w Łącku kosztowała prawie 400 tysięcy złotych. Prawie 125 tysięcy złotych gmina dostała jednak z programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa”.

Na tym jednak nie koniec, bo obok gmina chce wybudować nowy plac zabaw, w którym znajdą się różne siatki do wspinaczki, mostki, hamaki, drabinki czy zjeżdżalnia linowa. Gmina złożyła już wniosek o dotację do Lokalnej Grupy Działania „BRAMA BESKIDU”, Jeżeli się uda, to strefa wspinaczkowa będzie gotowa już na sezon wakacyjny 2022 roku.

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Już jest pumptrack, skatepark, a to nie koniec. Co jeszcze nad Dunajcem zbuduje Łącko?