Jutro tłusty czwartek. Pączki smażą także uczniowie gastronoma [FILM, ZDJĘCIA]

2022-02-23 12:00

Pączki i faworki będą królować w czwartek na polskich stołach. Zbliża się święto łasuchów, czyli tłusty czwartek. To dzień w roku, kiedy kalorii raczej liczyć się nie powinno. Od kilku dni w cukierniach trwały przygotowania do tego dnia. W Nowym Sączu pączki i faworki przygotowują uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół numer 1.

Produkcja w sądeckich cukierniach nastawiona na pączki i faworki

Bardzo dużo pracy w najbliższych godzinach będą mieć cukiernicy. To dlatego, że jutro na półkach w sklepach będą królowały pączki i faworki. Okazuje się, że tłusto czwartkowego tematu nie brakuje też na lekcjach w szkołach gastronomicznych. Na przykład uczniowie Zespołu Szkół numer 1 w Nowym Sączu od kilku dni uczą się jak przygotować idealne pączki. Jak im idzie? Zobaczcie to na filmie!

Uczniowie sądeckiego gastronoma przygotowują pączki i faworki

Dla niektórych, jak się okazuje przygotowania ciasta na faworki, albo pączki, to nie łatwe wyzwanie. Przede wszystkim, jak podkreślają uczniowie Zespołu Szkół numer 1 w Nowym Sączu, trzeba wykazać się sporą cierpliwością.

Uczniowie sądeckiego gastronoma przygotowują pączki i faworki

Pączek to bomba kaloryczna

Jeden pączek może mieć od 300 do 500 kalorii. Po wczorajszym łakomstwie pojawia się pytanie, jak spalić zbędne kalorie, których wczoraj nie liczyliśmy. Specjaliści w dziedzinie odchudzania polecają dużo ruchu. Można na przykład wybrać się na fitness.

Źródło: Jutro tłusty czwartek. Pączki smażą także uczniowie gastronoma [FILM, ZDJĘCIA]