Jest tempo! Nowy most w Kurowie będzie gotowy jeszcze w tym roku

2021-06-30 16:10 DR
Most w Kurowie na Dunajcu rośnie w oczach
Autor: Darek Ryś Most w Kurowie na Dunajcu rośnie w oczach

Jest już gotowy prawie w 90 procentach. Jeszcze w tym roku mamy przejechać nowym mostem na Dunajcu koło Nowego Sącza. Tak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nowa przeprawa powstaje w Kurowie na drodze krajowej numer 75.

Roboty przy budowie mostu są mocno zaawansowane. Na dwóch pylonach podwieszone są wszystkie wanty, a na trzecim do podwieszenia zostały jeszcze dwie. Trwają też prace przy budowie dróg dojazdowych. Szacuje się, że do tej pory wykonano już nieco ponad 88 procent zaplanowanych prac.

Obiekt na pewno będzie skończony jesienią tego roku łącznie z drogami dojazdowymi. Natomiast ruch puścimy przed zimą. Pozostałe prace będą kończone wiosną przyszłego roku – mówi dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Pałasiński.

Nowy most w Kurowie będzie miał 602 metry długości i prawie 18 metrów szerokości. Na odcinku dwóch kilometrów będzie też zmieniony przebieg drogi krajowej numer 75 od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie. Będą też chodniki oraz ścieżka rowerowa. Całość będzie kosztować ponad 189 milionów złotych.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Most w Kurowie na Dunajcu, którym teraz jeżdżą samochody ma ponad 80 lat, jest wąski i mocno wysłużony.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Jest tempo. Nowy most w Kurowie będzie gotowy już w tym roku!