Trwa regulacja potoku Dąbrówka w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Kądziołka Trwa regulacja potoku Dąbrówka w Nowym Sączu

Jest mały, ale bardzo niebezpieczny. Potok Dąbrówka doczeka się regulacji i zabezpieczeń

2021-08-04 11:40

Na takie prace czekali od ponad 40 lat. Chodzi o mieszkańców Nowego Sącza, którzy sąsiadują z potokiem Dąbrówka. Jeszcze w tym roku duża część tej małej, ale niebezpiecznej rzeczki będzie wyregulowana i zabezpieczona. Prace trwają od maja.

Prace zabezpieczające i regulacyjne będą wykonane w sumie na odcinku około 300 metrów. Na zdecydowanej większości roboty będą zakończone jeszcze w tym roku.  Koryto potoku Dąbrówka będzie wzmocnione specjalną okładziną kamienną oraz palisadami drewnianymi. Pozostałe prace zaplanowano na 2022.

Mówi Michał Kądziołka przewodniczący osiedla Dąbrówka

Nowe parametry koryta oraz przyjęta technologia pozwolą na swobodny spływ wody, co zdecydowanie zmniejszy ryzyko powodziowe. Roboty na Potoku Dąbrówka mają kosztować około 3,5 miliona złotych.

Bardzo się cieszę, że po tylu latach starań udało się.  Mam nadzieję,  że teraz mieszkańcy,  którzy swoje posesje mają w pobliżu potoku będą już spać spokojnie  -  mówi Michał Kądziołka przewodniczący osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu.  

Psychotest. Czy jesteś zazdrosna/zazdrosny?

Pytanie 1 z 7
Jak często kłócisz się z partnerem/partnerką o inne osoby?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Jest mały, ale bardzo niebezpieczny. Potok Dąbrówka doczekał się regulacji i zabezpieczeń!