Jest kolejny duży sukces. Krwiodawcy nie zawiedli!

2021-08-09 12:33 DR
Ponad 17 litrów krwi zebrano podczas niedzielnej akcji w Krynicy Zdroju
Autor: PSP Nowy Sącz Ponad 17 litrów krwi zebrano podczas niedzielnej akcji w Krynicy Zdroju

Dużym sukcesem zakończyła się niedzielna akcja krwiodawstwa, którą zorganizowano w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Krynicy Zdroju. W sumie do banku krwi trafiło 17 litrów tego cennego leku.

Akcja w Krynicy Zdroju, którą zorganizowano w minioną niedzielę była odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które alarmują, że w okresie wakacyjnym ciągle brakuje krwi. Związane jest to między innymi z okresem urlopowym.

W sumie zarejestrowano 46 osób, a krew oddało 38. Dzięki nim do banku krwi trafiło ponad 17 litrów tego cennego leku. Wśród dawców byli zaprzyjaźnieni krwiodawcy i strażacy z jednostek OSP Powiatu Nowosądeckiego. Między innymi OSP Mochnaczka Niżna, Mochnaczka Wyżna, OSP Tylicz, OSP Nawojowa, OSP Piwniczna Zdrój, OSP Stróże, OSP Podegrodzie, OSP Ptaszkowa, OSP Moszczenica Wyżna.

W Krynicy Zdroju pojawił się też pan Andrzej Lis, który jest rekordzistą świata w oddawaniu krwi pełnej. W grudniu osiągnie wynik 100 litrów, a po akcji w Krynicy Zdroju przekroczył już 99 litrów. 

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

Krew można też oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9 A. Punkt działa od poniedziałku do piątku od godziny 7 – 12.  

Krew może oddać każda zdrowa osoba, która ma od 18 do 65 lat. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Każdy może oddać krew niezależnie od tego, jaką ma grupę krwi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Jest kolejny duży sukces. Krwiodawcy nie zawiedli. Zebrano sporo litrów krwi!