Nowy Sącz

Jest już nowy asfalt i chodniki. Widać koniec remontu ulicy Nawojowskiej!

2023-06-10 10:15

Na taki widok kierowcy i piesi czekali kilka miesięcy. Na remontowanej ulicy Nawojowskiej na wysokości osiedla Millenium drogowcy wylewają już asfalt. Na razie to co prawda pierwsza warstwa, ale koniec remontu już widać.

Prace na ulicy Nawojowskiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem ulic Grodzkiej, Rejtana i Długosza, a skrzyżowaniem ulic Limanowskiej i Królowej Jadwigi zaczęły się w styczniu tego roku.

Na dziś oprócz asfaltu na ulicy Nawojowskiej ułożone są też krawężniki, częściowo chodniki oraz ścieżka rowerowa. Dużo dzieje się też na skrzyżowaniach, które są na jednym i drugim końcu przebudowywanego odcinka.

Utrudnienia w tej części miasta są duże, bo w pobliżu jest duże osiedle, szkoły i centrum handlowe. Częściowo zamknięte jest też samo skrzyżowanie ulic Rejtana, Grodzkiej i Nawojowskiej.

Odcinek ulicy Nawojowskiej w rejonie osiedla Millenium jest już ostatnim kawałkiem ulicy Nawojowskiej, która w remoncie jest od jesieni 2021 roku. Odnowiono nie tylko sam asfalt, ale też chodniki dla pieszych oraz sieci podziemne. Wzdłuż Nawojowskiej wytyczono też ścieżkę rowerową. Przebudowano też skrzyżowania oraz zatoki autobusowe.

Jak dobrze pamiętasz polskie przeboje po 2000 roku? Sprawdź swoją wiedzę w QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Piotr Kupicha w przeboju „Jak anioła głos”, pochodzącym z debiutanckiej płyty grupy Feel pt. „Feel” z 2007 roku, śpiewa, że jego dobytek to:

Zgodnie z planem cały 3 kilometrowy odcinek ulicy Nawojowskiej od skrzyżowania z Grodzką, Rejtana i Długosza do skrzyżowania z Alejami Piłsudskiego ma być gotowy jesienią tego roku.

Roboty kosztują około 25 milionów złotych. Połowę pieniędzy miasto dostało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Jest już nowy asfalt i chodniki. Widać koniec remontu ulicy Nawojowskiej!