Jedni pracują, inni mają wolne!. Co załatwisz w piątek? Co musi poczekać do poniedziałku?

2021-06-02 16:15 DR
Nie wszystkie urzędy pracują w piątek.  Warto sprawdzić co załatwmy 4 czerwca
Autor: Dariusz Ryś Nie wszystkie urzędy pracują w piątek. Warto sprawdzić co załatwmy 4 czerwca

To ważna wiadomość dla tych, którzy w najbliższych dniach planują wycieczkę do urzędu. Warto pamiętać, że część takich instytucji będzie w piątek zamknięta. Urzędnicy odbierają wolne za pierwszego maja, który w tym roku przypadał w sobotę.

Urzędnicy odbierają wolne za pierwszego maja, który w tym roku przypadał w sobotę. W najbliższy piątek prawie niczego nie załatwmy na przykład w Urzędzie Miasta Nowego Sącza.

4 czerwca Urząd Miasta Nowego Sącza będzie nieczynny, w związku z udzieleniem rekompensaty pracownikom w postaci dnia wolnego za dzień 1 maja, Święto Pracy. Dyżur w godzinach 9.00-13.00 będzie pełnił jedynie Urząd Stanu Cywilnego, w sprawach rejestracji zgonów oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Straż Miejska - przypomina Jakub Pędzich z nowosądeckiego urzędu miasta.

Mówi Jakub Pędzich z urzędu miasta w Nowym Sączu

W piątek, 4 czerwca wolne robi sobie też Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że zamknięte będą placówki ZUS i Centrum Obsługi Telefonicznej.

Pod numerem telefonu 22 11 22 111 działać będzie infolinia dotycząca bonu turystycznego. Jesteśmy również dostępni przez Platformę Usług Elektronicznych - mówi Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Więcej szczęścia będą mieli mieszkańcy powiatu nowosądeckiego, którzy w piątek wybiorą się do starostwa. Ten urząd w tym dniu pracuje normalnie.

W piątek, 4 czerwca pracujemy od godziny 7:30 do 15:30. Zapraszamy do umawiania wizyt i czekamy na Państwa - mówi Monika Dziedzina sekretarz urzędu.

Mówi Monika Dziedzina sekretarz starostwa powiatowego w Nowym Sączu

W najbliższy piątek bez przeszkód swoje sprawy załatwimy też w urzędach skarbowych w całym regionie, które będą pracować od godziny 8.00 do 15.00. Na wizytę warto jednak wcześniej się umówić.

W sytuacjach, w których istnieje konieczność osobistej wizyty w urzędzie należy pamiętać, że jest ona możliwa po wcześniejszym umówieniu się i rezerwacji terminu i godziny. Najprościej zrobić to przez internet za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności - mówi Konrad Zawada rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

Jeżeli planujemy wizytę w innych urzędach, sprawdźmy, czy będą one otwarte. Najszybciej dowiemy się tego ze stron internetowych, gdzie są aktualne komunikaty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Jedni pracują, inni mają wolne. Co załatwisz w piątek? Co musi poczekać do poniedziałku?