Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Tego najmłodszych uczyli policjanci!

2022-02-08 16:46 DR
Policjanci przypominali najmlodszym o bezpieczeństwie w internecie
Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci przypominali najmlodszym o bezpieczeństwie w internecie

O tym dniu warto pamiętać nie tylko raz w roku. Chodzi o Dzień Bezpiecznego Internetu, który jest obchodzony w całej Europie. To taka specjalna akcja, która ma przypominać, że globalna sieć uczy, bawi, pomaga, ale też ułatwia życie przestępcom czy oszustom.

O Dniu Bezpiecznego Internetu nie zapomnieli też policjanci z Nowego Sącza, którzy z tej okazji spotkali się z najmłodszymi użytkownikami sieci. W tym roku mundurowi wybrali się do jednej ze szkół w gminie Chełmiec.

Policjanci przypomnieli uczniom dekalog cyfrowego obywatela, czyli prawa i obowiązki w sieci, a także przekazali szereg rad, jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców.

Mundurowi między innymi tłumaczyli, że surfując w Internecie trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ nigdy nie wiadomo, kim jest osoba, którą poznajemy w sieci. Zwracali również uwagę na to, aby podczas zawierania wirtualnych znajomości kierować się zasadą ograniczonego zaufania i aby nie podawać żadnych danych, które mogliby wykorzystać internetowi przestępcy – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Święto ustanowiła Komisja Europejska.

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Tego najmłodszych uczyli policjanci!