GSM z Nowego Sącza buduje nowe garaże. Zainteresowanie kupnem bardzo duże

2022-02-16 7:49 MR

Za kilka tygodni kierowcy zaparkują w nich swoje samochody. Mowa o nowych garażach przy ulicy Batalionów Chłopskich. Buduje je Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Chętnych na takie miejsca było bardzo dużo.

28 nowych garaży. Zainteresowanie kierowców ogromne

Nowe garaże przy ulicy Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu są już prawie gotowe. W okolicy rzeki Łubinka buduje je Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Będą to kolejne garaże w tym miejscu. Każdy z 28 nowych garaży będzie miał osobny wjazd. Spółdzielnia bardzo szybko znalazła chętnych, którzy chcieli kupić garaż. Zainteresowanie było ogromne.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

To już jest końcowy etap prac. Niektóre roboty ze względu na warunki zimowe przerwano i zostaną dokończone w najbliższych dniach. Koszt inwestycji to milion 200 tysięcy złotych. Jeden garaż kosztuje około 40 tysięcy złotych. Właścicielem garażu będzie kupujący, ale teren, na którym stoi nie będzie należał do niego, a do spółdzielni. Będzie to dzierżawa. Podobne rozwiązanie wprowadziliśmy też przy ulicy Hubala i Partyzantów. Zainteresowanie nowymi garażami było bardzo duże. Zanim jeszcze zaczęła się budowa lista miejsc była w zasadzie zapełniona. Nadal mamy osoby na liście rezerwowej – wyjaśnia Ryszard Jasiński, wiceprezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu.

Sonda
Czy płatne parkingi przy sklepach to dobre rozwiązanie?

Spółdzielnia wybuduje kolejne garaże?

Garaże mają być oddane do użytku w marcu. Spółdzielnia nie wyklucza budowy kolejnych takich obiektów w tym rejonie miasta, zwłaszcza że zainteresowanie mieszkańców jest bardzo duże. Niewykluczone, że takie garaże mogłyby powstać na placu przy ulicy Sikorskiego, gdzie mieści się administracja ZAB nr 2. To na razie tylko plany.

Źródło: GSM z Nowego Sącza buduje nowe garaże. Zainteresowanie mieszkańców bardzo duże