Próby do spektaklu

i

Autor: Ewa Janus Grupa "MOCNI" spektakl przygotowuje od dwóch lat

Grupa "MOCNI" z MOK-u szykuje nowy spektakl. Bohaterką będzie śmierć

2022-02-02 12:11

„Kto się boi pani Eś?” - to tytuł najnowszego spektaklu, który przygotowuje grupa teatralna „MOCNI”, działająca w nowosądeckim MOK-u. Jest to zabawna komedia, której bohaterką jest śmierć, która na pewien czas postanawia sobie zrobić wolne.

Prace nad spektaklem trwają od dawna

Nie zabraknie zabawnych dialogów, ciekawej scenografii i śmiesznych scenek, mimo że temat jest bardzo poważny. Grupa teatralna „MOCNI” działająca przy nowosądeckim MOK-u zaprasza na kolejny spektakl. Tym razem to komedia „Kto się boi pani Eś?”, której bohaterką jest śmierć. W spektaklu występuje młodzież, która pracuje nad nim od dwóch lat. Reżyseruje Ewa Janus. Fabuła zaczyna się, kiedy główna bohaterka bierze wolne. Na czas nieobecności zastępuje ją syn Kostek, który postanawia nie zabierać ludzi w zaświaty.

MOK z Nowego Sącza sprzedaje kostiumy teatralne

Kiedy bohaterka wraca z wakacji i schodzi na ziemię, widzi, że społeczeństwo jest nieszczęśliwe, a ludzie są starzy, zmęczeni i chcą odpocząć. Tak naprawdę z dziećmi mało kto rozmawia o śmierci. Jest to dla nas temat tabu, nie do końca jest on poruszany w szkole. Ten spektakl to komedia, ale taka, która w sposób łatwy i przystępny pokazuje trudne tematy, o których powinniśmy rozmawiać. My jako dorośli często też pewne rzeczy potrzebujemy jakoś sobie ułożyć albo usłyszeć od innych. Być może po tym spektaklu pojawią się takie rozmowy – mówi reżyserka spektaklu Ewa Janus.

Sonda
Czy powinno się rozmawiać z dziećmi na temat śmierci?

Spektakl zobaczymy w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu w sobotę i niedzielę o godzinie 16.

Źródło: Grupa "MOCNI" z MOK-u szykuje nowy spektakl. Bohaterką będzie śmierć