Groził,  że spali dom lub wysadzi go w powietrze.  Do tragedii było blisko

i

Autor: KMP Nowy Sącz Groził, że spali dom lub wysadzi go w powietrze. Do tragedii było blisko

Groził, że spali dom lub wysadzi go w powietrze. Do tragedii było blisko!

2021-11-08 12:49

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę, który groził domownikom, że spali dom albo wysadzi go w powietrze. Kilka dni temu swoje groźby spełnił, bo podpalił kartony w jednym z pomieszczeń, co mogło skończyć się tragicznie.

Wszystko wydarzyło się kilka dni temu. Sądeccy policjanci dostali zgłoszenie o podpaleniu zabudowań na jednej z posesji w gminie Chełmiec. Pod wskazany adres błyskawicznie zostały skierowane patrole Policji. Na miejscu mundurowi ustalili, że sprawcą podpalenia garażu był jeden z domowników

51-latek w ostatnim czasie miał odgrażać się pozostałym mieszkańcom, że spali dom albo doprowadzi do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Policjanci natychmiast ruszyli w teren w poszukiwaniu mężczyzny, który nie zdążył się zbytnio oddalić i wkrótce został zatrzymany. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu, mówił bełkotliwie. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 51-latek jest również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Kiedy mieszkaniec gminy Chełmiec wytrzeźwiał, usłyszał od sądeckich kryminalnych zarzut kierowania gróźb karalnych oraz usiłowania spowodowania pożaru domu, który zagroziłby mieniu wielkich rozmiarów oraz zdrowiu i życiu jego mieszkańców.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

51-latek po czynnościach trafił prosto do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie wcześniej orzeczoną 3-miesieczną karę. Natomiast za przestępstwa, które popełnił teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Groził, że spali dom lub wysadzi go w powietrze. Do tragedii było blisko!