Nowe miejsce do rekreacji nad Kamienicą

i

Autor: Biuro prasowe UM Nowego Sącza Nowe miejsce do rekreacji nad Kamienicą

Grillowisko, wiaty i stojaki na rowery. Jest nowe miejsce do rekreacji w Nowym Sączu

2022-02-11 12:48

Gotowe jest już nowe miejsce do rekreacji, które powstało w ramach budżetu obywatelskiego. Znajdziemy je w okolicy skałek nad Kamienicą. Takich miejsc w naszym mieście brakuje!

Można tu zorganizować grilla albo piknik

Jest już gotowe i mieszkańcy Nowego Sącza mogą z niego korzystać. Nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku pojawiło się na mapie Nowego Sącza. Znajdziemy je w dzielnicy Falkowa. W pobliżu rzeki Kamienicy w ramach budżetu obywatelskiego wybudowano dwie wiaty, pod którymi są stoły i ławki, a w pobliżu znajduje się grillowisko. Są tu też stojaki na rowery.

Międzynarodowy zlot Morsów

Skałki przy Kamienicy to miejsce doskonale znane mieszkańcom Nowego Sącza. Projektujemy właśnie kolejny odcinek ścieżki rowerowej do skałek. Wiem, że mieszkańcy są bardzo zainteresowani takimi inwestycjami, a takie miejsce wypoczynku, które tutaj powstało, będzie przydatne tym, którzy tu spacerują czy jeżdżą na rowerze. Jest to fantastyczne miejsce, w którym można cieszyć się z kontaktu z przyrodą – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Nowe miejsce do rekreacji nad Kamienicą

i

Autor: Biuro prasowe UM Nowego Sącza

Inwestycję wybudowano w ramach budżetu obywatelskiego. Powstała ona w ramach projektu „Kierunek – miejsce grillowe. Pokochaj Falkową. Budowa miejsca rekreacji wraz z budową wiat oraz elementów małej architektury". Do wiat bardzo łatwo dotrzeć. Znajdują się one w lesie przy drodze prowadzącej od końca ulicy Jamnickiej do rzeki Kamienicy. Budowa kosztowała blisko 150 tysięcy złotych.

Źródło: Grillowisko, wiaty i stojaki na rowery. Jest nowe miejsce do rekreacji w Nowym Sączu