Gminy w Małopolsce najwyższym odsetkiem zaszczepionych dostaną pomoc finansową

2021-07-22 9:06 MR
szczepienie
Autor: www.pixabay.com

Taki pomysł ma samorząd województwa małopolskiego, który chce wyróżnić 10 gmin. Do zgarnięcia jest nawet 50 tysięcy złotych. Akcja ma zmotywować samorządy lokalne do zachęcania mieszkańców do szczepienia się przeciw COVID-19.

Województwo małopolskie chce docenić starania tych gmin, w których zaszczepi się najwięcej mieszkańców i osiągną najwyższy odsetek zaszczepionych przeciw COVID-19 w regionie. Akcja potrwa do 15 września. Każda zwycięska gmina otrzyma pieniądze, które będzie mogła wydać na własne zadania związane z ochroną zdrowia.

Nasi pływacy prężą muskuły przed IO

Mimo że obecnie notujemy mniej zakażeń koronawirusem, to walka z pandemią nadal trwa. To od nas samych w dużej mierze zależy jaki przebieg będą miały kolejne fale zakażeń koronawirusem. Pamiętajmy, że szczepionki to nasza najskuteczniejsza ochrona przed chorobami zakaźnymi. Szczepiąc się przeciw COVID-19 wybieramy zdrowie. Mamy nadzieję, że bliska lokalizacja punktów szczepień oraz duża dostępność terminów przyczynią się do pobudzenia zbiorowej mobilizacji wśród Małopolan, która w przypadku szczepień ma olbrzymie znaczenie. Pamiętajmy, że im więcej osób zaszczepionych tym jesteśmy bezpieczniejsi — wyjaśnia marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Osobami uznanymi za zaszczepione będą mieszkańcy, którzy otrzymali pełny cykl szczepień szczepionką przeciw COVID-19 zarejestrowaną w Unii Europejskiej.

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Gminy w Małopolsce z najwyższym odsetkiem zaszczepionych dostaną dużą kasę!