GIGANTYCZNE pieniądze potrzebne na remont! Ratusz sypie się! [ZDJĘCIA]

2022-02-15 7:54

Nowy Sącz nie rezygnuje z remont ratusza. Pieniądze na takie prace władze miasta chcą zdobyć z rządowych programów. Niestety, pewne jest to, że remont tani nie będzie.

Z budynku odpada elewacja

Elewacja w wielu miejscach jest popękana, są ubytki tynku i miejscami odpadająca farba. Tak prezentuje się nowosądecki ratusz. Zabytkowy budynek pochodzi z 1897 roku. Jego ostatni remont miał miejsce ponad 30 lat temu. Dziś już wiadomo, że prace przy elewacji są niezbędne. Niestety, nie będą one tanie. Prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel szacuje, że remont może kosztować nawet 30 milionów złotych.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Składam kolejne wnioski do programu „Polski Ład”. Myślę, że po tych rozmowach, które przeprowadziłem, może jeszcze nie w tej turze, ale w następnej otrzymamy pieniądze. Koszt remontu będzie olbrzymi, ze względu na zachowanie rygoru konserwatorskiego. Może to być nawet 30 milionów złotych – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel o remoncie ratusza
Sonda
Czy podoba Ci się ratusz w Nowym Sączu?

Władze Nowego Sącza myślą o budowie "nowego ratusza”

Tu warto dodać, ze władze miasta cały czas myślą o budowie nowego budynku dla urzędu miasta, gdzie mogłyby przeprowadzić się wszystkie wydziały, które teraz są w kilku miejscach w mieście. Wtedy zabytkowy budynek ratusza stałby się miejscem, gdzie odbywałyby się koncerty, spotkania, wystawy, ale też miejscem, w którym nadal udzielane byłyby śluby. Władze miasta cały czas zastanawiają się nad lokalizacją.

Źródło: GIGANTYCZNE pieniądze potrzebne na remont! Ratusz sypie się! [FILM, ZDJĘCIA, AUDIO]