Fundacja Renovo z Nowego Sącza kończy budowę kolejnego domu

2021-11-05 13:11 MR

Już za niedługo Sylwia Tubek z Piątkowej koło Nowego Sącza, razem z niepełnosprawnymi córkami przeprowadzi się do nowego domu, który wybudowała Fundacja Renovo. Prace ruszyły na początku tego roku i dom jest już prawie gotowy. Wolontariusze w najbliższych dniach zabiorą się za wykończenie wnętrza.

Nowy dom na Nowy Rok?

Kobieta razem z niepełnosprawnymi córkami mieszka w wynajętym domu w Piątkowej koło Nowego Sącza. Dziewczyny cierpią na rdzeniowy zanik mięśni i muszą się poruszać na wózkach inwalidzkich. Dom, w którym mieszkająm, nie jest przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Fundacja Renovo dwa lata temu zdecydowała się pomóc rodzinie. Trwała zbiórka pieniędzy, a w lutym tego roku ruszyła budowa domu na działce pani Sylwii w Paszynie. Wszystko jest już na ukończeniu i są szanse, że rodzina do domu wprowadzi się jeszcze w tym roku.

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2

Teraz czeka nas etap wykończenia wnętrza. To jeden z najtrudniejszych etapów podczas budowy domu. Nadal nie mamy wielu materiałów potrzebnych do ukończenia prac. Niedawno jedna pani z Warszawy przesłała nam płytki. Potrzebujemy jeszcze drzwi wewnętrznych, drzwi do garażu, ale też farb do malowania wnętrza, czy gniazdek — mówi Łukasz Zawiliński z Fundacji Renovo.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej służby zdrowia?

Osoby, które chcą przekazać materiały wykończeniowe, cały czas mogą się zgłaszać. Kontakt do fundacji znajdziecie TUTAJ Żeby zebrać pieniądze potrzebne na dokończenie budowy, Fundacja Renovo organizuje koncert charytatywny, który odbędzie się 20 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury. Wystąpi na nim Izabela Szafrańska i zespół Ble Ble. W trakcie koncertu odbędą się licytacje przedmiotów podarowanych przez lokalnych artystów.

Pomysł jak z amerykańskiego programu

Dom pani Sylwii będzie już trzecim, który w całości wybudowała Fundacja Renovo z Nowego Sącza. Do tej pory wolontariusze wyremontowali kilka domów i mieszkań na Sądecczyźnie. Pomogli oni także dwóm innym rodzinom, które mieszkały w fatalnych warunkach. Tak powstał dom dla pani Kingi w Bereście oraz dokończyli budowę domu dla rodziny małego Kuby spod Nowego Sącza. Pomysł na działalność fundacja pochodzi z jednego z amerykańskich programów telewizyjnych, gdzie znani celebryci pomagali fachowcom branży budowlanej wyremontować, albo wybudować nowe domu dla osób potrzebujących.

Źródło: Fundacja Renovo z Nowego Sącza kończy budowę kolejnego domu [ZDJĘCIA]