Fundacja Będzie Dobrze wybudowała dom dla ośmioosobowej rodziny z Trzetrzewiny

2023-01-30 12:27 MR
Nowy dom pani Doroty z Trzetrzewiny
Autor: Fundacja Będzie Dobrze Nowy dom pani Doroty z Trzetrzewiny

Mieszkali w małym ciasnym budynku, kompletnie nieprzystosowanym. Fundacja Będzie Dobrze postanowiła im zbudować dom. Ośmioosobowa rodzina z Trzetrzewiny koło Nowego Sącza ma swój wymarzony dom.

Fundacja z Nowego Sącza wybudowała dom dla rodziny z Trzetrzewiny

Zakończyła się budowa domu dla ośmioosobowej rodziny pani Doroty z Trzetrzewiny koło Nowego Sącza. Kobieta samotnie wychowuje siedmioro dzieci i do tej pory mieszkała w małym, nieprzystosowanym na taką liczbę osób budynku. Dom wybudowała fundacja Będzie Dobrze z Nowego Sącza, która pieniądze zdobyła z internetowych zbiórek. Zbiórkę rozpoczęto na początku 2021 roku.

Przystanek - trybuna sportowa w Nowym Sączu

W ciągu pół roku zebraliśmy ponad 120 tysięcy złotych. Bardzo nam pomogły też firmy, które same dzwoniły do nas z propozycją i oferowały przekazanie materiałów budowlanych. Rodzina do domu wprowadziła się przed świętami Bożego Narodzenia – mówi Anna Pych z fundacji Będzie Dobrze.

Sonda
Co wolisz dawać w prezencie?

Budowa domu zaczęła się w 2021 roku, trwała ponad półtora roku i kosztowała ponad 320 tysięcy złotych. Dom jest dwupiętrowy, dzieci mieszkają we dwójkę w pokojach. Na dole jest pokój dla mamy, salon, łazienki, a na górze kuchnia.

Źródło: Fundacja Będzie Dobrze wybudowała dom dla ośmioosobowej rodziny z Trzetrzewiny