Dyżur telefoniczny dla mam organizuje ZUS w Nowym Sączu

i

Autor: Darek Ryś Dyżur telefoniczny dla mam organizuje ZUS w Nowym Sączu

dzień matki

Eksperci ZUS będą czekać na telefony do mieszkańców regionu. Tym razem od mam!

2023-05-25 18:32

Z okazji Dnia Matki, który już w piątek 26 maja nowosądecki Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na dyżur telefoniczny. Będzie można dowiedzieć się między innymi tego na jakie świadczenia z ZUS mogą liczyć rodzice po przyjściu na świat dziecka.

Specjalista ZUS odpowie na pytania związane ze zmianami, które obowiązują od 26 kwietnia, a chodzi o zasiłek macierzyński.

W czasie dyżuru rodzice będą mogli zadzwonić i dowiedzieć się między innymi komu przysługuje zasiłek macierzyński i jak długo trwa oraz co trzeba zrobić, aby go uzyskać i jak wylicza się jego wysokość. Ekspert wyjaśni również, czym różni się urlop macierzyński od urlopu rodzicielskiego, a także przekaże zasady przyznawania zasiłku za opiekę nad dzieckiem – mówi Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Telefoniczny dyżur dla mam w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu już 26 maja między godziną 10:00, a 13:00. Dzwonić będzie można pod numer telefonu (18) 449 85 45.

QUIZ. Jak mówiło się w czasach PRL-u? Sprawdź

Pytanie 1 z 11
„Przychlast” to określenie kogoś:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Eksperci ZUS będą czekać na telefony mieszkańców regionu. Tym razem od mam!