Rzekę Kamienice w Nowym Sączu czekają duże zmiany

i

Autor: Darek Ryś Rzekę Kamienice w Nowym Sączu czekają duże zmiany

Duże zmiany czekają rzekę Kamienice w Nowym Sączu. Pierwsze zobaczymy już wkrótce!

2022-02-21 17:27

Nowy wygląd ma dostać rzeka Kamienica, która płynie przez miasto Nowy Sącz. Tak zapowiadają Wody Polskie, które zarządzają w naszym kraju rzekami i potokami.

W planach są między innymi remonty betonowych stopni wodnych. Na początek fachowcy zabiorą się za trzy, które są najbardziej zniszczone. Dzięki temu rzeka Kamienica będzie mniej groźna w czasie powodzi.

Każdy z trzech stopni będzie kompleksowo przebudowany. Pojawią się też specjalne przepławki, które ułatwią przemieszczanie się ryb – mówi Radosław Radoń zastępca dyrektora krakowskiego oddziału Wód Polskich.

Mówi Radosław Radoń zastępca dyrektora krakowskiego oddziału Wód Polskich

W sumie na rzece Kamienicy jest 28 wodnych stopni. Wody Polskie liczą, że w następnych latach uda się odnowić pozostałe. Na remont wspomnianych trzech Wody Polskie mają 10 milionów złotych.

Prace na rzece Kamienicy mają się rozpocząć w ciągu kilku miesięcy. Kiedy dokładnie, to będzie zależało od tego, jak szybko dostaniemy wymagane pozwolenia – dodaje Radosław Radoń.

Wody Polskie zapowiadają też porządki na brzegach rzeki Kamienicy. Dzięki temu te tereny mają bardziej zachęcać mieszkańców Nowego Sącza do spędzania tam wolnego czasu.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?

Tu warto dodać, że brzegi rzeki Kamienicy już się zmieniają. W ostatnich latach powstała tam kilku kilometrowa trasa dla biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów. Są też miejsca do wypoczynku i siłownie plenerowe. Władze Nowego Sącza zapewniają, że w przyszłości te tereny będą jeszcze bardzie uatrakcyjniane.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Duże zmiany czekają rzekę Kamienice w Nowym Sączu. Pierwsze zobaczymy już wkrótce!