Duże pieniądze z funduszu leśnego na remonty dróg w regionie sądeckim

2023-01-31 7:46 MR
Spotkanie podsumowujące remonty dróg w powiecie nowosądeckim
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Spotkanie podsumowujące remonty dróg w powiecie nowosądeckim

Dzięki wsparciu Lasów Państwowych udało się wyremontować kilka ważnych dróg w powiecie nowosądeckim. Pieniądze na prace przekazano w ramach tzw. funduszu leśnego. Z dróg korzystają zarówno leśnicy, jak i mieszkańcy Sądecczyzny.

Lasy Państwowe dofinansowały remonty dróg

Duże pieniądze na remonty dróg, które prowadzą przez tereny leśne, dostał powiat nowosądecki. W 2022 roku było to ponad 11 milionów złotych z kasy Lasów Państwowych. Dzięki tej pomocy udało się wyremontować kilka dróg powiatowych i gminnych, ale też wybudować zupełnie nowe trasy. Łącznie chodzi o 9 zadań na terenie powiatu.

Michał Szczygieł z przytupem rozpoczął 2023 rok. Nowe Sytuacje, tylko na ESKA.pl

Powiat Nowosądecki jest liderem w dziedzinie wykorzystania środków z Funduszu Leśnego na rozbudowę i modernizację infrastruktury drogowej – podkreślił dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Paweł Szczygieł. - Z 27 takich inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku w Małopolsce aż dziewięć wykonano właśnie tutaj.

Wsparcie dla powiatów od Lasów Państwowych

Dzięki wsparciu Lasów Państwowych w regionie sądeckim wyremontowano między innymi drogę powiatową Kotów – Polany, ul. Zagrody Łomnica w Piwnicznej, Sucha Struga – Makowica, Łyczanka – Wronowice i rozbudowano drogę Wierchomla Wielka – Wierchomla Mała. Lasy Państwowe w ramach funduszu leśnego przekazały także dofinansowanie na podobne prace do powiatu gorlickiego, bocheńskiego, myślenickiego, limanowskiego i nowotarskiego. Kolejne drogi w powiecie nowosądeckim przebiegające przez lasy mają być wyremontowane w tym roku.

Źródło: Duże pieniądze z funduszu leśnego na remonty dróg w regionie sądeckim