Dramat meiszkańców Leluchowa. Protestowali kilkanaście godzin. Granicę zamknięto!

2021-07-06 8:24 MR

W poniedziałek mieszkańcy Leluchowa, Muszyny oraz przygranicznych miejscowości na Słowacji protestowali przeciwko zamknięciu przejścia granicznego. Z transparentami stanęli oni na drodze prowadzącej do przejścia granicznego. Ludzie boją się, że nie będą mieli przez to, z czego żyć.

Mieszkańcy Leluchowa w powiecie nowosądeckim, który leży tuż przy granicy ze Słowacją wyszyli w poniedziałek po południu na drogę prowadzącą do przejścia granicznego. Protestowali przeciwko zamykaniu przejścia. Ich biznesy przygraniczne utrzymują się głównie z klientów ze Słowacji. Boją się, że przez zamknięcie ich sklepy upadną, a oni stracą pracę.

Słowacki rząd zdecydował o zamknięciu niektórych przejść granicznych w związku z pandemią koronawirusa. W poniedziałek o godzinie 19 zamknięte zostały przejścia granicy polsko-słowackiej: Palota-Radoszyce, Nižná Polianka-Ożenna, Becherov – Konieczna, Kurov-Muszynka, Čirč-Leluchów, Lysá nad Dunajcom-Niedzica, Tatranská Javorina-Łysa Polana, Suchá Hora-Chochołów, Bobrov-Winiarczykówka, Novoť –Ujsoły. Ruch samochodowy nadal odbywa się na przejściu przez Piwniczną-Zdrój do Mniszka nad Popradem oraz w Chyżnem i Jurgowie.

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Mieszkańcy Leluchowa i Muszyny protestowali od godziny 15 w poniedziałek do wczesnego rana we wtorek. Tuż po godzinie 6 Słowacy zamknęli przejście graniczne, ustawiając betonowe bariery.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Dramat mieszkańców Leluchowa. Protestowali kilkanaście godzin. Granicę zamknięto!